OSCAROVÝ VEČER Ktorý film si pozrieme v sobotu 18. augusta o 21.00 hod v Letnom kine na Kuchajde?

NAJTEMNEJŠIA HODINA
Gary Oldman ako Winston Churchill, ktorý na začiatku druhej svetovej vojny stojí pred najťažšími rozhodnutiami svojho života. Skvelý životopisný film, nominant na Oscara. Gary Oldman si dokonca sošku i odniesol.

Krajina pôvodu: USA/UK
Rok výroby: 2017
Dĺžka: 125 min
Réžia: Joe Wright
Hrajú: Gary Oldman, Kristin Scott Thomas,
ČSFD: 77 %

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=HcPopaksvaI


NIŤ Z PRÍZRAKOV

Mať šaty od návrhára Reynoldsa Woodcocka (D.D.Lewis) znamenalo v dynamickej ére obrodzujúceho sa povojnového Londýna úplne najviac. Dáma musela mať dostatok peňazí, patričný rodokmeň a zodpovedajúcu výchovu, aby mohla vyraziť na večierok v jeho modeloch, ktoré boli vždy unikátne. Status génia si ale vyberal svoju daň v podobe Woodcockovej totálnej emocionálnej vyprázdnenosti… Daniel Day-Lewis bol za svoj výkon nominovaný na Oscara.


Krajina pôvodu: UK
Rok výroby: 2017
Dĺžka: 130 min
Réžia: Paul Thomas Anderson
Hrajú: Daniel Day-Lewis, Vicky Krieps
ČSFD: 73 %
TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=I5jlouTaHOA

 

LADY BIRD
Keby ste si chceli Christine jednoducho zaškatulkovať, zaradili by ste ju medzi rebelky. Nie je nijak pekná a tvár j plnú akné maskuje ružovými vlasy. Nie je nijak zvlášť chytrá a tento deficit vyrovnáva tvrdením, že má umelecké sklony. Asi najzaujímavejšie je na nej to, že ako symbol vzdoru odmieta svoje krstné meno, sama si hovorí Lady Bird a chce, aby ju tak oslovovali i všetci ostatní.

Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2017
Dĺžka: 94 min
Réžia: Greta Gerwig
Hrajú: Saoirse Ronan, Laurie Metcalf
ČSFD: 68 %
TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=btKcnbdHoOU