Ktorým filmom zakončíme sezónu Letného kina na Kuchajde v stredu 30. augusta 2023 o 21.00?

Kuciak: Vražda novinára

Správa o  chladnokrvnej vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vo februári 2018 otriasla (nielen) celým Slovenskom. Prečo museli zomrieť? Zložité a v mnohých ohľadoch šokujúce pozadie skutočného príbehu odkrýva koprodukčný dokumentárny film s názvom Kuciak: Vražda novinára, ktorý natočil oceňovaný režisér Matt Sarnecki. Snímka divákom sprostredkuje aj doteraz nezverejnené svedecké výpovede, dôkazy, exkluzívne informácie a materiály, ku ktorým slovenská verejnosť doposiaľ nemala prístup.

Krajina pôvodu: Dánsko, Česko, USA

Rok výroby: 2022

Dĺžka: 100 min.

Réžia: Matt Sarnecki

ČSFD: 78 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=CLL5l1LGSK0

Deti Nagana

Rodinný film inšpirovaný pamätným víťazstvom českých hokejistov na olympiáde v Nagane. Hynek Čermák v ňom vedie partiu chlapcov (a jedného dievčaťa) do dôležitého hokejového zápasu s tenisovou loptičkou na betóne proti rivalom z vedľajšej dediny. Hrať sa bude o víťazstvo, rešpekt aj o prvú pusu a srdce najlepšieho dievčaťa z triedy. Patrónom filmu je Dominik Hašek, ktorý sa tiež objaví v jednej z menších úloh.

Rok výroby: 2023

Dĺžka: 98 min.

Réžia: Dan Pánek

Hrajú: Hynek Čermák, Klára Issová, Tom Brenton, Johanka Racková, Fabian Šetlík, Pavel Batěk, Otakar Brousek, Taťjana Medvecká, Štěpánka Fingerhutová, Simona Babčáková… a Dominik Hašek

ČSFD: 63 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=v513vTI2P6I