Ktorým filmom zakončíme sezónu Letného kina na Kuchajde v sobotu 3. septembra 2022 o 20.00?

Keby radšej horelo

Obyvatelia jednej českej dediny sa pripravujú na Veľkú noc, jarmok je v plnom prúde, chlapi pred krčmou komentujú zelené pivo a nebezpečenstvo chemtrails, keď vtom oslavy naruší dodávka, ktorá narazí do fontány na námestí. Vodičovi sa podarí zmiznúť, všetkým je však úplne jasné, že šlo o teroristický útok. Bezpečnosť celej obce teraz závisí od hasičov, od ich odhodlania a obetavej práce. Snímka Keby radšej horelo mala svetovú premiéru na prestížnom filmovom festivale Berlinale.

Krajina pôvodu: Česko

Rok výroby: 2022

Dĺžka: 84 min.

Réžia: Adam Koloman Rybanský

Hrajú: Miroslav Krobot, Michal Isteník, Anna Polívková, Jiří Vymětal, Marek Pospíchal, Albert Čuba, Vladimír Škultéty

ČSFD: 66 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=IC8ZTZ49k7w&t=3s

Cena za šťastie

Obyčajné ľudské šťastie môže mať veľa podôb. Niekedy jasných, niekedy nečakaných. Kde ho hľadať a čo mu obetovať? Film režisérky Olgy Dabrowskej Cena za šťastie ukazuje príbehy ľudí, ktorí cestu k svojmu šťastiu niekde stratili a pokúšajú sa ju znovu nájsť. Vzťah, láska, moc, útek a vlastné deti, ktoré môžu prinášať nádej a radosť, ale oveľa častejšie nakoniec pykajú za naše chyby.

Krajina pôvodu: Česko

Rok výroby: 2019

Dĺžka: 92 min.

Réžia: Olga Dabrowská

Hrajú: Ivana Chýlková, Vanda Hybnerová, Tomáš Hanák, Pavel Řezníček, Jaroslav Plesl, Klára Pollertová-Trojanová, Jozef Trojan, Olga Wdowiaková, Jana Šulcová

ČSFD: 42 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=cm59Jd_FaPk