Ktorým filmom otvoríme sezónu Letného kina na Kuchajde v sobotu 1. júla 2023 o 21.30?

Muž menom Otto

Tom Hanks v hlavnej úlohe hrá nevrlého dôchodcu so skalopevnými zvykmi, ktorý po smrti milovanej manželky zanevrel na život. Z osamelosti ho však vytrhne mladá rodinka nových susedov, ktorí hneď pri príchode vrazia do jeho poštovej schránky. Z nezvyčajnej situácie vznikne prekvapujúce priateľstvo s pohotovou a temperamentnou Marisol v pokročilom štádiu tehotenstva a Ottov život sa prevráti naruby.

Krajina pôvodu: USA, Švédsko

Rok výroby: 2022

Dĺžka: 126 min.

Réžia: Marc Forster

Hrajú: Tom Hanks, Mariana Treviño, Rachel Keller, Manuel Garcia-Rulfo, Cameron Britton, Mike Birbiglia, Christiana Montoya

ČSFD: 79 %

Trailer:  https://www.youtube.com/watch?v=ZfhOp9Sl5yw

Hádkovci

Keď sa rodina zíde pokope, je to vždy radosť. Alebo nie? Dvaja bratia s manželkami sa spolu stretávajú v byte svojho starého otca, ktorý je v nemocnici a vôbec to s ním nevyzerá dobre. Bratia sú úplne rozdielni, ale majú sa svojím spôsobom radi, zato ich manželky sa nemôžu vystáť a vzájomné ohováranie je pre ne neoddeliteľnou súčasťou života. Vo vzduchu visí dedičstvo po dedkovi, ale na rodinné stretnutie dorazí aj otec obidvoch bratov s dôležitou novinkou. Starký chce s nimi všetkými ísť k moru, aby ho aspoň raz v živote videl. Svojrázni príbuzní musia teda toho spolu ešte veľa prebrať, ale narážajú na jeden problém. Nikdy sa nezhodnú a vždy skončia pri tom, že sa pohádajú. Sú to totiž Hádkovci.

Krajina pôvodu: Česko

Rok výroby: 2022

Dĺžka: 95 min.

Réžia: Vojtěch Moravec

Hrajú: Sandra Nováková, Jakub Prachař, Jitka Čvančarová, Hynek Čermák, Ondřej Pavelka, Lucie Polišenská

ČSFD: 56 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=QKx_Pv9kwgQ&t=1s