Ktorý film si pozrieme v sobotu 1. septembra o 21.00 hod v Letnom kine na Kuchajde?

KOLESO ZÁZRAKOV
Woody Allen a Justin Timberlake? Nič nie je nemožné! Dokazuje to ostatná komédia legendárneho režiséra. V 50. rokoch 20. storočia je v zábavnom parku na Coney Islande veľmi rušno. Ginny je nešťastná bývalá herečka, ktorá teraz pracuje ako čašníčka. Jej manžel Humpty sa rád napije a potom býva násilný a pred manželkou často dáva prednosť rybárčeniu. Nedávno sa k nim nasťahovala Humptyho dcéra z prvého manželstva, Carolina, ktorá má síce s otcom problematický vzťah, ale zároveň sa potrebuje ukryť pred gangstermi i FBI. Keď Ginny stretne na pláži pekného mladého plavčíka Mickeyho, veľmi rýchlo podľahne jeho kúzlu a zamiluje sa.
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2017
Dĺžka: 107 min
Réžia: Woody Allen
Hrajú: Kate Winslet, Justin Timberlake
ČSFD: 60 %
TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=IizJbm4aSQ8

 

 

FAKJÚ PÁN PROFESOR 3
Zeki Müller bol ako učiteľ-samouk vždy zástancom drsných a nezvyčajných metód. Primerané násilie na žiakoch mu nikdy nebolo cudzie. Či už po nich strieľal, nasadzoval im putá, využíval elektrošoky alebo ich dokonce nútil sa niečo v škole naučiť. Ale teraz, v treťom diele filmovej série Fakjů pán učiteľ, prichádza okamih pravdy. Goethovmu gymnáziu ubývajú študenti a od ďalšieho školského roku mu hrozí zatvorenie.


Krajina pôvodu: Nemecko
Rok výroby: 2017
Dĺžka: 120 min
Réžia: Bora Dagtekin
Hrajú: Elias M’Barek, Katia Riemann
ČSFD: 62 %
TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=1itD-56LjV4


SKRYTÉ ČÍSLA
Skryté čísla sú neuveriteľným, ale skutočným príbehom Katherine Johnson, Dorothy Vaughan a Mary Jackson), troch geniálnych Afroameričaniek, ktoré pracovali v NASA a ich výpočty stáli za vyslaním astronauta Johna Glenna na obežnú dráhu. Významne tak pomohli zamiešať poradím súboja v dobývaní vesmíru. Trojica vizionárok nedbala na rasové a genderové predsudky a stala sa inšpiráciou pre ďalšie generácie. Nechýba skvelá hudba od majstrov remesla – Hansa Zimmera a Pharrela Williamsa.

Krajina pôvodu:
USA
Rok výroby: 2016
Dĺžka: 127 min
Réžia: Theodore Melfi
Hudba: Hans Zimmer, Pharrel Williams
Hrajú: Octavia Spencer, Kevin Kostner
ČSFD: 60 %
TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=94er7ptt-cg&t=58s