Ktorý film si pozrieme v Letnom kine na Kuchajde v stredu 4. augusta 2021 o 21.00?

Gladiátor

Príbeh rímskeho generála Maxima (Russel Crowe) sa začína v zime v roku 180, keď sa na čele rímskych légií postará o konečné víťazstvo nad germánskymi kmeňmi. Večnými bojmi unavený cisár Marcus Aurelius (Richard Harris) požiada Maxima, aby sa po jeho smrti stal protektorom Ríma. Generál to však odmietne. Jediné, po čom túži, je pokojný život na vidieku po boku manželky a syna. Keď sa cisárov slabošský syn Commodus (Joaquin Phoenix) dozvie, že ho otec nehodlá vymenovať za svojho nástupcu, zákerne ho zabije a zmocní sa vlády. Maximus sa novému vladárovi odmietne podrobiť a je zatknutý. Zo zajatia sa mu síce podarí uniknúť, ale svoj dom nájde vypálený a oboch ľudí, ktorých tak miloval, zavraždených. Vyčerpaný žiaľom a zranením omdlie a preberie sa v zajatí otrokárskej karavány. Ako otrok je predaný kočovnej gladiátorskej skupine patriacej bývalému gladiátorovi Proximovi (Oliver Reed).

Krajina pôvodu: USA, Veľká Británia

Rok výroby: 2000

Dĺžka: 155 min.

Réžia: Ridley Scott

Hrajú: Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie Nielsen, Oliver Reed, Richard Harris, Derek Jacobi, Djimon Hounsou, John Shrapnel

ČSFD: 88 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=sgGqRpcYpWE

Až na dno

Keď sa v Normandii počas pobytu pri oceáne britský tajný agent James náhodou na pláži spozná s podmorskou biologičkou Danielle, ich cesty sa na chvíľu spoja a vytvorí sa medzi nimi veľmi silné puto. Na vzájomné zblíženie majú len pár dní na tichom francúzskom pobreží. Po nich prichádza čas odlúčenia s neistá možnosť stretnutia v budúcnosti. John odchádza do východnej Afriky na nebezpečnú misiu zameranú proti islamistickým teroristom. Danielle zase odpláva na výskumnej lodi opačným smerom a pripravuje sa na riskantný zostup na dno Grónskeho mora. James sa ocitá v zajatí džihádistov, ktorí ho držia v neľudských podmienkach. Danielle sa zase stáva dobrovoľným väzňom obmedzeného priestoru výskumnej lode a podmorskej ponorky. Obaja síce v úplne odlišných, ale niečím si zvláštne podobných situáciách čerpajú silu zo spomienok na prežité spoločné chvíle a z čerstvo prebudeného citu.

Krajina pôvodu: USA, Nemecko, Francúzsko, Španielsko

Rok výroby: 2017

Dĺžka: 111 min.

Réžia: Wim Wenders

Hrajú: James McAvoy, Alicia Vikander, Alexander Siddig, Reda Kateb, Celyn Jones, Mohamed Hakeemshady, Alex Hafner

ČSFD: 55 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=EfCCr2-BmZ0