Ktorý film si pozrieme v Letnom kine na Kuchajde v stredu 26. júla 2023 o 21.30?

Severan

Amleth (Alexander Skarsgård) bol kedysi dávno synom mocného vikingského kráľa (Ethan Hawke) a jeho ženy Gudrún (Nicole Kidman), potom ho však zrada a zákerná vražda pripravila nielen o otca, ale aj o strechu nad hlavou. O pár rokov neskôr sa svetom pretĺka ako bezmenný bojovník a má jediný cieľ. Vlastnoručne zabiť tých, ktorí ho pripravili o rodinu a šťastnú budúcnosť.

Krajina pôvodu: USA

Rok výroby: 2022

Dĺžka: 136 min.

Réžia: Robert Eggers

Hrajú: Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Claes Bang, Ethan Hawke, Anya Taylor-Joy, Gustav Lindh, Willem Dafoe, Björk

ČSFD: 67 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=1-XvNuoybD8

Indián

Komédia Indián opisuje hektický život zaneprázdneného finančníka Ondreja Jonáša (Karel Roden), do ktorého vstúpi duch zomierajúceho starého indiánskeho náčelníka (Daniel Olbrychski). Duch indiána sa snaží hlavného hrdinu presvedčiť na nový spôsob život, zmýšľanie a hodnoty, no nedarí sa mu to, a tak sa medzi nimi začne vnútorný boj. Ondrej žije život na vysokej úrovni, za peniaze si vždy kúpil všetko a všetkých. V istom okamihu však pre neho peniaze prestávajú mať cenu.

Krajina pôvodu: Česko, Slovensko, Poľsko

Rok výroby: 2022

Dĺžka: 94 min.

Réžia: Tomáš Svoboda

Hrajú: Karel Roden, Vica Kerekes, Martin Myšička, Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Štepánka Fingerhutová, Jaroslav Dušek, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anna Šišková

ČSFD: 47 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=_631wSiicc4