Ktorý film si pozrieme v Letnom kine na Kuchajde v stredu 25. augusta 2021 o 21.00?

Anglický pacient

Romantická dráma sa odohráva v období 2. svetovej vojny. V Taliansku dobývanom americkou armádou sa zdravotná sestra Hana stará o tajomného vojaka s ťažkými popáleninami. Ten len postupne odhaľuje svoju identitu, trápi ho totiž ťaživý pocit viny za zradu, ku ktorej ho viedla vášnivá láska k vydatej Katharine. Po leteckej nehode sa mu však nepodarilo zachrániť jej život, čo ešte zhoršuje jeho výčitky, podobne ako stretnutie s novinárom Caravaggiom, ktorého udal Nemcom.

Krajina pôvodu: USA, Veľká Británia

Rok výroby: 1996

Dĺžka: 155 min.

Réžia: Anthony Minghella

Hrajú: Ralph Fiennes, Juliette Binoche, Willem Dafoe, Kristin Scott Thomas, Naveen Andrews, Colin Firth, Julian Wadham, Jürgen Prochnow

ČSFD: 80 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=fRZPxLnC1UI

Láska na druhý pohľad

Keď sa Raphael a Olívia stretli, mali obaja osemnásť rokov. Bola to láska na prvý pohľad a začiatok veľkého milostného príbehu. Nezištne sa vzájomne podporujú pri plnení svojich snov, on je spisovateľ a ona klaviristka. Ako to vyzerá o desať rokov neskôr? Sú manželmi, ale vášne a vzájomného porozumenia je medzi nimi už veľmi málo. Zatiaľ čo Raphael píše úspešné bestsellery, Olívia oželela vlastnú sólovú hudobnú kariéru, v ktorej ju jej manžel, ohromený vlastným spisovateľským úspechom, podporoval čoraz menej a menej. Jedného večera si Olívia prestane byť istá, či ju Raphael ešte miluje. Nasledujúce ráno sa Raphael prebúdza sám a čaká ho poriadny šok. Prepadne sa totiž do paralelného sveta, v ktorom žije úplne iný život. Olíviu v ňom nikdy nestretol, tá je teraz slávnou klaviristkou. On nie je spisovateľ, ale obyčajný učiteľ literatúry. Na hrudi má záhadné tetovanie s nápisom „ping“ a uvedomí si, že bez Olívie nedokáže žiť. Musí urobiť všetko preto, aby si jej lásku opäť získal a predovšetkým si ju zaslúžil.

Krajina pôvodu: Francúzsko

Rok výroby: 2019

Dĺžka: 117 min.

Réžia: Hugo Gélin

Hrajú: François Civil, Edith Scob, Joséphine Japy, Benjamin Lavernhe, Ania Gauer, Camille Lellouche

ČSFD: 70 % Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=gGs98ImMVUM