Ktorý film si pozrieme v Letnom kine na Kuchajde v stredu 21. júla 2021 o 21.30?

After: Sľub

Osudová láska Tessy a Hardina prejde divokým vývojom i zradou a čaká ju naozajstná skúška ohňom. Po nečakanom odhalení už ich život a vzťah nebude nikdy taký ako predtým. Fenomenálne prijatie knižnej série After sa prenieslo aj na veľké plátna a po úspešnom filme After: Bozk prichádza do kín pokračovanie s názvom After: Sľub. Na scenári tentokrát pracovala priamo autorka knižných predlôh Anna Toddová, čo fanúšikom sľubuje väčšiu vernosť knihám. After: Sľub tiež prináša odvážnejší príbeh plný vášne a sexuálneho napätia.

Krajina pôvodu: USA

Rok výroby: 2020

Dĺžka: 105 min.

Réžia: Roger Kumble

Hrajú: Josephine Langford, Hero Fiennes Tiffin, Dylan Sprouse, Selma Blair, Charlie Weber, Rob Estes

ČSFD: 51 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=TzqUuDb98R4&t=6s

Kon-Tiki

Dobrodružný film o legendárnej plavbe Thora Heyerdahla. Nórsky moreplavec, antropológ a spisovateľ Thor Heyerdahl uskutočnil v roku 1947 spolu s piatimi priateľmi dobrodružnú a nesmierne nebezpečnú plavbu z Peru do Polynézie, aby dokázal svoju hypotézu o jej osídlení. Na plti z balzového dreva strávili spolu 101 dní a prekonali približne 6980 kilometrov. Na svojej ceste zažili veľa dobrodružstiev aj nebezpečných situácií. Film, ktorý Heyerdahl počas expedície nakrútil, bol ocenený Oscarom a kniha s názvom Kon-Tiki sa stala medzinárodným bestsellerom, preloženým do viac ako sedemdesiatich jazykov. Režiséri Joachim Rønning a Espen Sandberg vo svojom strhujúcom dobrodružnom filme mapujú prípravy expedície, ale predovšetkým priebeh plavby šiestich priateľov na plti Kon-Tiky, ktorá zásadným spôsobom ovplyvnila históriu a presvedčila verejnosť o skutočnom priebehu osídľovania Polynézie. Vizuálne a technicky prepracovaná snímka s vynikajúcim hereckým obsadením (Gustaf Skarsgard, Anders Christiansen) bola nominovaná na Oscara v kategórii najlepší cudzojazyčný film a zastupovala Nórsko na viacerých filmových festivaloch.

Krajina pôvodu: Veľká Británia/Nórsko/Dánsko/Nemecko/Švédsko

Rok výroby: 2012

Dĺžka: 114 min.

Réžia: Espen Sandberg, Joachim Rønning

Hrajú: Pål Sverre Hagen, Anders Baasmo Christiansen, Tobias Santelmann, Gustaf Skarsgård, Odd-Magnus Williamson, Jakob Oftebro, Agnes Kittelsen

ČSFD: 77 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=yNBGf7av6s4