Ktorý film si pozrieme v Letnom kine na Kuchajde v stredu 14. júla 2021 o 21.30?

Ženská pomsta

Na skupinovej psychoterapii sa u doktora Wágnera náhodou stretnú tri zrelé ženy. Líšia sa síce profesiou a povahou, ale majú rovnaký problém. Ich depresie a trápenia majú totiž spoločného menovateľa: neveru manželov, ktorým obetovali desiatky – často neľahkých – rokov spoločného života. Spontánne ich to zblíži a rozhodnú sa, že lepšia než drahé sedenie u psychoterapeuta bude pomsta. S tou si navzájom pomôžu a pre svojich neverných manželov pripravia skutočné peklo na zemi… Film je úsmevným pohľadom na mužskú krízu stredného veku a oslavou ženskej solidarity.

Krajina pôvodu: ČR

Rok výroby: 2020

Dĺžka: 88 min.

Réžia: Dušan Rapoš

Hrajú: Jana Paulová, Mahulena Bočanová, Eva Vejmělková, Petr Rychlý, Robert Jašków, Miroslav Etzler, Dana Morávková, Jakub Kohák, Jiří Ployhar ml.

ČSFD: 41 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=bpv4Ug-RKZk

Román pre pokročilých

Aký je život rozvedených mužov oddelených naštvanou exmanželkou nielen od stola, spálne ale aj od bankových účtov? Ako zapôsobí rozvod na ich morálku a sebavedomie? Hlavný hrdina, noblesný, šarmantný sveták Rudolf (Marek Vašut), sa po rozvode zapríčinenom jeho nerozvážnou milostnou avantúrou musí presťahovať z prepychu veľkomesta do provinčného hotela, ktorý vlastní so svojím roztopašným bratom Arnoštom (Miroslav Etzler). Rudolf je z momentálnej situácie „mierne“ rozladený a zmieta sa medzi odhodlaním usadiť sa v pokojnom monogamnom vzťahu a medzi nástrahami, ktoré mu denne pripravuje notorický hýrivec a sukničkár Arnošt. A akoby už časté bolenie hlavy z  „opice“ nebolo dostatočným trestom, musia sa obidvaja páni vysporiadať aj s nepríjemnou a na všetko odhodlanou majiteľkou vedľajšieho hotela (Jitka Čvančarová), ktorej tak trochu omylom vyhlásili vojnu.

Krajina pôvodu: ČR

Rok výroby: 2019

Dĺžka: 95 min.

Réžia: Zita Marinovová

Hrajú: Marek Vašut, Jitka Čadek Čvančarová, Miroslav Etzler, Vanda Hybnerová, Berenika Kohoutová, Vincent Navrátil, Ladislav Hampl

ČSFD: 28 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=zG1–i1OQ_I