Ktorý film si pozrieme v Letnom kine na Kuchajde v stredu 10. augusta 2022 o 21.00?

Minúta večnosti

Špičkový kardiochirurg Peter je veľmi uzavretý a introvertný muž. Jeho dvadsaťjedenročná dcéra Lucia má vrodenú srdcovú poruchu a Peter sa jej plánovanú operáciu rozhodne vykonať sám. Po nej sa spoločne vydajú na dobrodružnú cestu na Island. Tu majú príležitosť nanovo vybudovať svoj vzťah, pretože Lucia sa s otcom už dlhšie nestýka a stále ju trápi že opustil jej matku. Peter musí počas dobrodružnej cesty prísť na množstvo vecí, ktoré mu unikli, a neustále odpovedať na otázky svojej dcéry. Postupne si uvedomuje, že by mal niektoré veci zmeniť, že mu Lucia chýba a mal by sa naučiť byť menším egoistom. Jedného dňa však Lucia náhle skolabuje uprostred divočiny.

Krajina pôvodu: Česko

Rok výroby: 2021

Dĺžka: 78 min.

Réžia: Rudolf Havlík

Hrajú: Jiří Langmajer, Martina Babišová, David Švehlík, Adam Ernest

ČSFD: 47 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=veGUsQGT99A

Posledné preteky

Krkonoše boli pred prvou svetovou vojnou chudobným regiónom, v ktorom sa stretával český živel s nemeckým. Bohumil Hanč bol najznámejším českým lyžiarom svojich čias, ktorý vyhrával preteky doma aj v zahraničí. Všestranný športovec Emerich Rath bol zase jediným Nemcom, ktorý sa pravidelne zúčastňoval na českých pretekoch. Ostatní Nemci z Krkonôš ich z národnostných dôvodov bojkotovali. Hanč a Rath sa dobre poznali a stretli sa aj na štarte osudných pretekov v roku 1913. Po prvom kole sa počasie rýchlo zhoršilo, vypukla snehová búrka a všetci súperi sa postupne vzdali. Hanč zostal na trati sám, boj o prvé miesto sa však čoskoro zmenil na boj o holý život.

Krajina pôvodu: Česko

Rok výroby: 2022

Dĺžka: 102 min.

Réžia: Tomáš Hodan

Hrajú: Kryštof Hádek, Judit Bárdos, Marek Adamczyk, Oldřich Kaiser, Vladimír Javorský, Jan Hájek, Jaroslav Plesl, Jan Nedbal, Cyril Dobrý, Jan Hofman

ČSFD: 80 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=sRmdxXo0_8g&t=5s