Ktorý film si pozrieme v Letnom kine na Kuchajde v sobotu 9. júla 2022 o 21.30?

Karel

Renomovaná režisérka Olga Malířová Špátová natáčala Karla Gotta celý jeden rok a vďaka jeho úprimnej otvorenosti vznikol neobvykle osobný až intímny pohľad na život slávneho speváka, aký sa doteraz širokej verejnosti ani jeho skalným priaznivom nenaskytol. Zároveň v ňom nechýba Karlov povestný nadhľad a humor. Film Karel nie je a ani nemá byť prehliadkou nespornej slávy Karla Gotta, jeho speváckeho talentu a úspechov. Režisérka Olga Malířová Špátová vstúpila so svojou kamerou tam, kde sa sláva končí a kde sa z fenomenálneho Zlatého slávika Karla Gotta stáva iba Karel – nadšený maliar, milujúci manžel a otec.

Krajina pôvodu: Česko

Rok výroby: 2020

Dĺžka: 127 min.

Réžia: Olga Malířová Špátová

Hrajú: Karel Gott, Ivana Gottová, Charlotte Ella Gottová, Nelly Sofie Gottová, Eva Pilarová, Marta Kubišová, Jiří Suchý, Ladislav Štaidl

ČSFD: 73 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=jRSIJfELiC4&t=3s

Amundsen

Posledný Viging. Muž, ktorý nevedel byť druhý. Aj takto býva označovaný Roald Amundsen, dobrodruh, ktorý zapĺňal prázdne miesta na mape sveta, ako prvý dobyl južný pól a dosiahol obidva póly zemegule. Aký ale v skutočnosti bol tento slávny Nór? Celovečerná snímka Amundsen zachytáva nielen jeho neuveriteľné výpravy do nepreskúmaných ľadových pustatín či polárne lety vzducholoďou, ale odhaľuje aj súkromie a kontroverznú osobnosť legendárneho objaviteľa vrátane menej známych skutočností, ako bol jeho vzťah s bratom alebo milostné aféry.

Krajina pôvodu: Nórsko, Švédsko, Česko

Rok výroby: 2019

Dĺžka: 125 min.

Réžia: Espen Sandberg

Hrajú: Pål Sverre Hagen, Christian Rubeck, Katherine Waterston, Trond Espen Seim, Glenn André Kaada, Vojtěch Kotek

ČSFD: 63 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Zf7-yTXIwK8