Ktorý film si pozrieme v Letnom kine na Kuchajde v sobotu 8. júla 2023 o 21.30?

Trojuholník smútku

Model Carl a jeho partnerka, modelka a influencerka Yaya, sú pozvaní na plavbu luxusnou loďou. Spoločnosť im na nej robí vybraná smotánka: bohatý starý mládenec hľadajúci životnú lásku, výstredný ruský obchodník či britskí manželia obchodujúci so zbraňami. A všetkému vládne kapitán, ktorý je večne opitý a cituje Marxa. Spočiatku ide všetko podľa plánu. Ale počas prichádzajúcej búrky a sedemchodovej kapitánskej večere sa všetko začína komplikovať a charaktery cestujúcich sa postupne začínajú ukazovať v pravom svetle.

Krajina pôvodu: Švédsko, Francúzsko, Veľká Británia, Nemecko

Rok výroby: 2022

Dĺžka: 149 min.

Réžia: Ruben Östlund

Hrajú: Harris Dickinson, Charlbi Dean, Zlatko Burić, Woody Harrelson, Dolly De Leon, Vicki Berlin, Henrik Dorsin

ČSFD: 75 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=q4VGAoIbNV4

Pražské orgie

Príbeh filmu nás zavedie do Prahy v polovici 70. rokov, kam prichádza slávny americký spisovateľ Nathan Zuckerman, aby odniesol rukopis napísaný v jazyku jidiš do Ameriky. Autor textu bol zavraždený nacistami. Pre Zuckermana je pražská návšteva bizarným stretom s totalitou ovládaným národom a podivuhodným zoskupením režimom umlčovaných umelcov. Vďaka hľadaniu rukopisu sa zoznámi so svojráznou a neskrotnou Oľgou a prenikne na vyhlásené večierky, na ktorých každý hľadá únik ku krátkej slobode po svojom. Zuckerman sa stane divákom i účastníkom dekadentného predstavenia plného zmarených snov.

Krajina pôvodu: Česko, Slovensko

Rok výroby: 2019

Dĺžka: 112 min.

Réžia: Irena Pavlásková

Hrajú: Jonas Chernick, Xenija Rappoport, Pavel Kříž, Klára Issová, Jiří Havelka, Miroslav Táborský, Martin Stránský, Jan Hrušínský, Petr Vondráček, Viktor Dvořák

ČSFD: 33 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=76wg4DR-nlc