Ktorý film si pozrieme v Letnom kine na Kuchajde v sobotu 7. augusta 2021 o 21.00?

Pulp Fiction: Historky z podsvetia

Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoriace jeden príbeh plný štylizovaného násilia, drog, dnes už kultových dialógov a hlavne absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Postmoderná analýza zvráteného života zločincov, Božej vôle, vyrovnávania si účtov, masáže nôh a prekladu názvov hamburgerov zožala obrovský celosvetový úspech ako medzi divákmi, tak aj u kritiky. Za najkultovejší film 90. rokov si režisér a scenárista Quentin Tarantino odniesol zo 7 nominácií Oscara za najlepší scenár a nemalý úspech zožala snímka aj na prestížnych svetových filmových festivaloch v rokoch 1994 a 1995.

Krajina pôvodu: USA

Rok výroby: 1994

Dĺžka: 154 min.

Réžia: Quentin Tarantino

Hrajú: John Travolta, Samuel L. Jackson, Tim Roth, Uma Thurman, Christopher Walken, Bruce Willis, Harvey Keitel, Amanda Plummer

ČSFD: 91 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=zt1uSDXL5NA

Krásne dni v Aranjuez

Je krásny letný deň. V záhrade povieva ľahký letný vánok a na terase pod stromami sedí muž so ženou. V nekonečnej diaľke za rozľahlou pláňou sa rysuje silueta Paríža. Rozhovor sa môže začať. Muž so ženou si dávajú otázky, vymieňajú odpovede. O sexuálnych skúsenostiach, o spomienkach na detstvo, o podstate leta, o rozdieloch medzi mužom a ženou, medzi ženskou perspektívou a mužským vnímaním. V susednom dome kúsok od terasy sedí spisovateľ, predstavuje si dialóg a píše. Alebo je to naopak? Je možné, že mu v skutočnosti tento dlhý záverečný rozhovor medzi mužom a ženou diktuje dvojica z terasy a Nick Cave mu k tomu hrá na piane?

Krajina pôvodu: Francúzsko, Nemecko, Portugalsko

Rok výroby: 2016

Dĺžka: 97 min.

Réžia: Wim Wenders

Hrajú: Reda Kateb, Sophie Semin, Nick Cave, Peter Handke, Jens Harzer

ČSFD: 44 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=3uGIe5klx1U