Ktorý film si pozrieme v Letnom kine na Kuchajde v sobotu 5. augusta 2023 o 21.00?

Vstupenka do raja

Keď vám dcéra, ktorá trávi prázdniny na Bali, oznámi, že sa tam zamilovala a bude sa vydávať, pravdepodobne skočíte na prvé lietadlo a poletíte jej to vyhovoriť. Presne to sa stalo Georgeovi Clooneymu a Julii Robertsovej v úlohách šokovaných rodičov, ktorí sa rozhodnú zachrániť svoju dcéru Lily pred následkami letnej lásky. V tomto smere majú bohaté vlastné skúsenosti. Pred devätnástimi rokmi sa po podobnom vzplanutí vzali, pred štrnástimi rokmi pochopili, že to nebol dobrý nápad, a tak ukončili krátke dobrodružné spolunažívanie rozvodom. Teraz však vyhlásili dočasné prímerie, aby vyslobodili svoju dcéru „z pazúrov“ šarmantného a podnikavého domorodca, ktorý sa živí pestovaním a predajom morských rias.

Krajina pôvodu: USA

Rok výroby: 2022

Dĺžka: 104 min.

Réžia: Ol Parker

Hrajú: Julia Roberts, George Clooney, Billie Lourd, Kaitlyn Dever, Lucas Bravo, Maxime Bouttier

ČSFD: 62 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=iplVO7k3R3M

Jan Žižka

Na konci 14. storočia sužovala Krajiny českej koruny tyrania a násilie. Žoldniera Jana Žižku vďaka jeho skvelým strategickým a bojovým schopnostiam poveria službou samotnému kráľovi Václavovi IV. V krajine však v skutočnosti vládne Henrich z Rožmberka, najbohatší kráľovský veľmož. Ján dostane delikátnu úlohu: uniesť Rožmberkovu snúbenicu Kateřinu. Tým sa nevyhnutne zapletie do vysokej politiky. Od tejto chvíle nemá na výber. Musí bojovať. Janove žoldnierske hodnoty sa otriasajú v základoch. Vášeň, vina, túžba a pomsta sa stávajú hnacou silou jeho boja za spravodlivosť a rovnosť pre obyčajných ľudí. Zo žoldniera sa stáva legenda.

Krajina pôvodu: Česko

Rok výroby: 2022

Dĺžka: 125 min.

Réžia: Petr Jákl

Hrajú: Ben Foster, Sophie Lowe, Michael Caine, Til Schweiger, Matthew Goode, William Moseley, Roland Møller, Karel Roden, Jan Budař, Ben Cristovao, Ondřej Vetchý, Marek Vašut

ČSFD: 61 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Ew8l5Kc4u-E