Ktorý film si pozrieme v Letnom kine na Kuchajde v sobotu 28. augusta 2021 o 21.00?

Láska v Toskánsku

Londýnsky umelec Robert (Liam Neeson) a jeho syn Jack (Micheál Richardson) prišli pred rokmi o ženu a matku. Navzájom sa odcudzili, teraz sa však spoločne vracajú do svojho starého rodinného domu v Toskánsku, ktorý potrebujú narýchlo predať. Namiesto idylickej vidieckej vily, ktorú si pamätajú, nájdu takmer ruinu s pretekajúcou strechou, kusmi omietky opadávajúcimi zo stien a so spráchnivenými okenicami i dverami vypadávajúcimi z pántov. Nezostáva im nič iné, len sa tu neplánovane zabývať a pustiť sa do opráv. Ako rekonštrukcia pokračuje, otec a syn krok za krokom opravujú aj svoj ochladnutý vzťah, ktorý po matkinej smrti schátral rovnako ako ich vidiecka usadlosť. Pôvabné Toskánsko s úzkymi cestičkami medzi zelenými pahorkami, miestni ľudia, talianska pohoda, slnko a nesmelý začiatok romantického vzťahu Jacka a majiteľky miestnej reštaurácie Natalie fungujú ako najlepšia rodinná terapia.

Krajina pôvodu: Veľká Británia, Taliansko

Rok výroby: 2020

Dĺžka: 95 min.

Réžia: James D’Arcy

Hrajú: Liam Neeson, Micheál Richardson, Valeria Bilello, Lindsay Duncan

ČSFD: 61 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=oIM2Lxt6_Oc&t=54s

Zlomené mesto

Billy (Mark Wahlberg) bol kedysi pýchou policajného zboru, lenže keď jeden gauner znásilnil a zavraždil sestru jeho priateľky, rozhodol sa, že vezme spravodlivosť do vlastných a potrestá ho sám tým najvyšším trestom. Z obvinenia z vraždy ho „vyseká“ kamarát, ktorý sa zaňho prihovorí u starostu Nicholasa Hostetlera (Russell Crowe). Billy je za svoj neuvážený čin nakoniec potrestaný iba vyhodením od polície. Snaží sa pretĺkať životom ako súkromné očko, ale veľmi mu to nejde. Keď už nevie, ako ďalej, na scéne sa opäť objaví starosta Hostetler a ponúkne mu prácu. Má sledovať jeho manželku (Catherine Zeta-Jonesová), ktorá ho údajne podvádza s mužom z tímu starostovho politického protivníka. Billy prijme lukratívnu ponuku, ktorú by zvládol aj priemerný súkromný detektív, ale netuší, že si týmto rozhodnutím uťahuje okolo krku slučku.

Rok výroby: 2013

Dĺžka: 109 min.

Réžia: Allen Hughes

Hrajú: Mark Wahlberg, Russell Crowe, Catherine Zeta-Jones, Barry Pepper, Kyle Chandler, Natalie Martinez, Jeffrey Wright, Justin Chambers

ČSFD: 61 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=SUzL9yUiMmA