Ktorý film si pozrieme v Letnom kine na Kuchajde v sobotu 27. augusta 2022 o 21.00?

Po čom muži túžia 2

Irena Kopáčová sa živí ako vzťahová poradkyňa, ale pritom má sama partnera, ktorý ju podvádza. Irenu jej prax profesionálne deformuje a nevera jej priateľa ju posilní v presvedčení, že muži sú primitívne bytosti, ktoré len smrdia, pijú pivo a prdia. Jedného dňa sa jej averzia voči mužom vystupňuje a ona po dvoch fľašiach vína vyhlási, že chce byť mužom, aby sa tiež mohla správať ako tupec a mať všetko na svete jednoduchšie. Druhého rána sa Irena prebudí s hlavou ako zvon a s hrôzou v očiach zistí, že sa jej nočné prianie vyplnilo. Avšak iba fyzicky. Z Ireny je Iren.

Krajina pôvodu: Česko

Rok výroby: 2022

Dĺžka: 95 min.

Réžia: Rudolf Havlík

Hrajú: Jiří Langmajer, Anna Polívková, Marek Taclík, Tereza Kostková, Leoš Noha, Radek Holub, Zuzana Kronerová

ČSFD: 61 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=CV7cGMcrbAg

Stratili sme Stalina

Piateho marca 1953 umiera muž. Týmto mužom je Stalin. Po jeho skone vypuká v radoch jeho najbližších totálny zmätok a panika. Na to, čo nastane po smrti veľkého vodcu, sa doteraz báli čo i len pomyslieť. Veď Lenin bol, je a bude vždy živý. Prečo by nemohol byť aj Stalin? Počas jeho života sa sústredili predovšetkým na to, ako ho prežiť. A teraz sa začnú naplno prejavovať absurdné a pokrivené charaktery všetkých týchto Stalinových pohrobkov. Začína sa boj o absolútnu moc nad komunistickou ríšou, ktorá do tejto chvíle patrila iba brutálnemu diktátorovi.

Krajina pôvodu: Veľká Británia, Francúzsko, Belgicko, Kanada, USA

Rok výroby: 2017

Dĺžka: 107 min.

Réžia: Armando Iannucci

Hrajú: Steve Buscemi, Jeffrey Tambor, Simon Russell Beale, Jason Isaacs, Andrea Riseborough, Michael Palin, Olga Kurylenko, Rupert Friend

ČSFD: 72 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=7Gj9aJYY1_g