Ktorý film si pozrieme v Letnom kine na Kuchajde v sobotu 21. augusta 2021 o 21.00?

Prvý človek

Príbeh sa začína v roku 1962, keď Niel Armstrong (Ryan Gosling) začal pracovať ako pilot pre NASA a zároveň sa musel vyrovnať s osobnou tragédiou, smrťou dvojročnej dcéry na nevyliečiteľnú chorobu. Pre prácu, ktorá predstavovala permanentné dotyky so smrťou, si ťažko mohli v NASA vybrať vhodnejšieho kandidáta. Armstrong nie je vesmírny kovboj, ktorý by riziko podstupoval dobrovoľne a s frajerským nadhľadom, na druhej strane ani nepanikári v situáciách, keď mu ide o život. Jeho základným charakterovým rysom je pokoj. Pokoj vo chvíli, keď sa v skúšobnom module rúti k zemi voľným pádom, pokoj, keď odpovedá synovi na otázku, či sa z misie vráti späť, pokoj vo chvíli, keď robí onen historicky prvý krok na Mesiaci. Protiváhou k tomuto pokoju je absolútny stres jeho ženy (Claire Foy) a jej vnútorná dráma, v ktorej prežíva každý jeho úspech aj možnosť, že sa už nikdy nevráti.

Krajina pôvodu: USA, Japonsko

Rok výroby: 2018

Dĺžka: 141 min.

Réžia: Damien Chazelle

Hrajú: Ryan Gosling, Claire Foy, Jason Clarke, Kyle Chandler, Corey Stoll, Patrick Fugit, Christopher Abbott, Ciarán Hinds, Olivia Hamilton

ČSFD: 76 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=UzdSaX4Q23M

Jan Palach

Jan Palach. Študent, ktorý sa v roku 1969 upálil na protest proti sovietskej invázii do Česko-Slovenska. Nekompromisný mladý muž, ktorý priniesol najväčšiu obeť v túžbe vyburcovať národ z okupačnej letargie. Meno, ktoré u nás pozná každý. Film rozpráva príbeh posledných mesiacov Palachovho života, ukazuje cestu, na ktorej sa z milujúceho syna, oddaného priateľa a citlivého študenta filozofie stala „pochodeň číslo 1“.

Krajina pôvodu: ČR, SR

Rok výroby: 2018

Dĺžka: 124 min.

Réžia: Robert Sedláček

Hrajú: Viktor Zavadil, Zuzana Bydžovská, Denisa Barešová, Kristína Kanátová, Jan Vondráček, Michal Balcar, Karel Jirák

ČSFD: 66 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=pg38OM4YiuQ