Ktorý film si pozrieme v Letnom kine na Kuchajde v sobotu 20. augusta 2022 o 21.00?

Mimoriadna udalosť

Malebnou českou krajinou prechádza motorový vlak. Ľudia vo vnútri sedia, rozprávajú sa alebo naopak mlčia, pozerajú z okien či podriemkavajú. Vlak sa náhle pokazí a rušňovodič Miloš z neho musí vystúpiť, aby poruchu opravil. Vlak stojaci v miernom svahu sa však samovoľne rozbehne späť do východiskovej stanice a vydesenému Milošovi nezostáva nič iné, len sa poklusom vydať za ním. Cestujúci ocenia, že zase idú, ale čoskoro si uvedomia, že zlým smerom. Hlasno protestujú a dožadujú sa informácií. Kabína rušňovodiča je nepriedušne uzavretá a nikto sa spoza dverí neozýva. Medzi cestujúcimi sa šíria prvé ataky paniky – že by to bol únos, pomsta alebo úplné zlyhanie systému?

Krajina pôvodu: Česko

Rok výroby: 2022

Dĺžka: 103 min.

Réžia: Jiří Havelka

Hrajú: Jana Plodková, Igor Chmela, Jenovéfa Boková, Jaroslav Plesl, Alois Švehlík, Ctirad Götz, Tereza Marečková, Václav Kopta

ČSFD: 74 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=96EJZznLsAI

Premlčané

Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda.

Krajina pôvodu: Česko

Rok výroby: 2022

Dĺžka: 95 min.

Réžia: Robert Sedláček

Hrajú: Karel Roden, Barbora Bočková, Igor Bareš, Denisa Barešová, Vilma Cibulková, Vladimír Kratina

ČSFD: 71 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=rMkjuqT1zQM