Ktorý film si pozrieme v Letnom kine na Kuchajde v sobotu 12. augusta 2023 o 21.00?

Veľryba

Charlie vedie online kurzy štylistiky na univerzite. Snaží sa svojich študentov naučiť písať jasne a presvedčivo. Chce, aby boli úprimní a autentickí. On vidí študentov vo svojom notebooku, ale oni jeho nie. Vyhovára sa na pokazenú kameru, ale v skutočnosti nechce, aby ho videli. Má totiž takmer tristo kíl, je osamelý a pod ťarchou vlastných tráum sa len zložito vyrovnáva s minulosťou. Uzavrel sa vo svojom byte a stresové situácie rieši prejedaním. Napriek svojmu psychickému a fyzickému stavu však okolo seba naďalej šíri nákazlivý optimizmus a v ľuďoch vidí len dobro. Okrem toho sa snaží nájsť cestu späť k svojej dospievajúcej dcére Ellie, ktorú spolu s jej matkou pred ôsmimi rokmi opustil.

Krajina pôvodu: USA

Rok výroby: 2022

Dĺžka: 117 min.

Réžia: Darren Aronofsky

Hrajú: Brendan Fraser, Sadie Sink, Hong Chau, Ty Simpkins, Samantha Morton, Sathya Sridharan

ČSFD: 78 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=P0brOvlMwyM

Slovo

Václav je notárom v malom meste na sklonku 60. rokov, nie je členom komunistickej strany a jeho okolie ho vníma ako morálnu autoritu. So svojou manželkou a deťmi prežíva dobré časy v neľahkej dobe a je pevnou oporou pre rodinu aj spoločnosť. Neustupuje zo svojich zásad ani zo svojho slova a hoci je systematicky nútený robiť ústupky, vytrvalo odmieta vstúpiť do strany. August 1968 a obavy z toho, čo bude nasledovať po okupácii, však nalomia Václavovu psychiku. Dobré časy sa menia na zlé. Teraz je to Věra, kto sa stáva pre svojho manžela oporou, dodáva mu silu stáť pevne na nohách a drží rodinu pokope.

Krajina pôvodu: Česko

Rok výroby: 2022

Dĺžka: 104 min.

Réžia: Beata Parkanová

Hrajú: Martin Finger, Gabriela Mikulková, Jenovéfa Boková, Marek Geišberg, Bolek Polívka, Vladimír Polívka, Ondřej Sokol, Petra Hřebíčková, Taťjana Medvecká, Ján Jackuliak, Juraj Nvota, Helena Krajčiová

ČSFD: 57 %

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Vw3iJbuF8oA