Aký film si pozrieme v stredu 5. júla o 21:30 h?

HACKSAW RIDGE: Zrodenie hrdinu
Američan Desmond Doss vstúpil do armády po japonskom útoku na Pearl Harbour a rovno do prvej línie bojov druhej svetovej vojny. Bol však iný ako ostatní – odmietal nosiť zbraň. To sa nestretávalo práve s pochopením okolia. Napriek tomu sa z neho stal veľký hrdina – pri legendárnom útoku na Okinawu sa práve on odmietol ukryť pred veľkou paľbou a celých 12 hodín znášal zranených do bezpečia. Zachránil tak život 75 mužom. Ďalší skvelý epický film pod režisérskou taktovkou Mela Gibsona.

 

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=3fOxK4vMqnc
Krajina pôvodu: USA/Austrália
Rok výroby: 2016
Dĺžka: 138 min
Réžia: Mel Gibson
Hrajú: Andrew Garfield, Vince Vaughn, Sam Worthington
ČSFD: 84 %

JASON BOURNE
Kto by nepoznal Jasona Bournea? Už poskladal skoro všetky úlomky svojej životnej mozaiky. Potrestal väčšinu tvorcov zvláštneho program, ktorý z neho urobil stroj na zabíjanie. Chce hodiť minulosť za hlavu a ďalej pokračovať prostou prítomnosťou, ktorú predstavujú ilegálne boxérske zápasy. Z tohto komfortu ho vytrhne bývalá kolegyňa, zbehlá agentka Nicky (Julia Stiles), ktorá mu pripomenie, že na tie najpálčivejšie otázky ešte odpovede nedostal…
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=QaGH1W_l7Ic
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2016
Dĺžka: 117 min
Réžia: Paul Greengras
Hrajú: Matt Damon, Tommy Lee Jones, Alicia Vikander, Vincent Cassel

ČSFD: 68 %


ROZPOLTENÝ

V Kevinovi sa skrýva 23 rôznych osôb. Každú chvíľu sa má objaviť 24-tá… Tú pochybnú česť sa s ním zoznámiť dostanú tri študentky, ktoré pôvodne viezol domov na prázdniny otec jednej z nich. Stačila chvíľka a miesto neho sedel za volantom podivný chlapík, ktorý ich namiesto vysvetlenia uspal chemikáliami. Neskôr sa prebudia zamknuté v pivnici, kam za nimi čoskoro dorazí i ich väzniteľ. Z rozhovoru s ním ale rozhodne nie sú o nič múdrejšie, pretože Kevin je evidentný magor.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=upuNVjw9uz4
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2016
Dĺžka: 117 min
Réžia: M. Night Shyamalan
Hrajú: James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Bruce Willis

ČSFD: 77 %