Aký film si pozrieme v stredu 12. júla o 21:30

BOŽSKÁ FLORENCE
Meryl Streep v roli závratne bohatej ženy, ktorej jediným snom je spievať. Bohužiaľ jej hudobné nadanie a hlas sú jednoznačne príšerné. Keď sa v roku 1944 rozhodne usporiadať svoj veľkolepý koncert v Carnegie Hall, jej priateľ a manažér Hugh Grant, ktorý ju láskyplne chránil pred krutou pravdou o jej (ne)talente, teraz čelí veľkej výzve…


Trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=DgOT–W1w7s
Krajina pôvodu: UK
Rok výroby: 2016
Dĺžka: 111 min
Réžia: Stephen Frears
Hrajú: Merryl Streep, Hugh Grant

ČSFD: 67 %

EGON SCHIELE
Maliar a grafik Egon Schiele bol jedným z najprovokatívnejších viedenských umelcov začiatkom 20. storočia. Časy, kedy sa pomaly a takmer nepozorovane chýlila ku koncu jedna veľká dejinná éra. Doby, kedy sa v kultúre a vo výtvarnom umení snáď najvýraznejšie začali búrlivo presadzovať úplne nové smery. Návštevníci galérií boli prvý raz vystavení trúfalé tvorbe expresionistov a kubistov, objavujú sa i prvé abstraktné diela. A do verejného priestoru, vďaka tvorcom ako Schiele, vstúpila erotika.


Trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=vasRU69Fvug
Krajina pôvodu: Rakúsko
Rok výroby: 2016
Dĺžka: 109 min
Réžia: Dieter Berer
Hrajú: Noah Saavedra, Maresi Riegner

ČSFD: 70 %

RAY
Ray Charles – americká hudobná legenda, ktorého život je sled neuveriteľných osobných vzostupov a pádov. Ray zažil bolesť i osobné tragédie. Množstvo jeho hudobných štýlov (jazz, rhytm & blues, rock-and-roll, gospel, country & western) je sledom a súhrnom celistvej inšpiratívnej cesty génia s jedinečnou víziou. Taylor Hackford zbieral materiál na film dlhých 15 rokov.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=jVHCQfcugdw
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2004
Dĺžka: 152 min
Réžia: Taylor Hackford
Hrajú: Jamie Foxx, Kerry Washington

ČSFD: 84 %