Aký film si pozrieme v sobotu 15. júla o 21:30 hod?

PÄŤDESIAT ODTIEŇOV TEMNOTY
Odtiene šedej skončili vo chvíli, kedy Anastasia prestala hrať podľa Greyových pravidiel a bez okolkov ho opustila. Doterajší lovec a dravec sa ocitá v pre neho neznámej životnej situácii a naviac si uvedomuje, že sa do Anastasie zamiloval. Tej sa síce nechce vrátiť do sveta, v ktorom napĺňala rolu poddajnej študentky, ale Christianovmu kúzlu odolať aj tak nedokáže. Nevedomky sa tak vystavuje veľkému nebezpečiu.


Trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=YR1GP9H0Yng
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2017
Dĺžka: 117 min
Réžia: James Foley
Hrajú: Jamie Dornan, Dakota Johnson

ČSFD: 44 %

EX MACHINA
Caleb (Domhnall Gleeson) mal neuveriteľné šťastie. Vo firemnej súťaži vyhral hlavnú cenu, týdenný pobyt na horskej chate svojho zamestnávateľa, geniálneho vedca Nathana (Oscar Isaac). V okamžiku, kedy uprostred pustatiny vyskočí z vrtuľníku, ktorý ho na miesto dopravil, dôjde mu, že na tento týždeň len tak nezabudne.


Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ADHRIb6Ll68
Krajina pôvodu: UK
Rok výroby: 2014
Dĺžka: 108 min
Réžia: Alex Garland
Hrajú: Domhnall Gleeson, Corey Johnson, Oscar Isaac, Alicia Vikander

ČSFD: 75 %

MLČANIE
V polovici 17. storočia je Japonsko úplne uzavreté pred okolitým svetom. Kresťanstvo je postavené mimo zákon a kresťania musia svoju vieru skrývať. Dva portugalskí jezuiti, otec Rodrigues (Andrew Garfield) a otec Garupe (Adam Driver), sa vydávajú do krajiny vychádzajúceho slnka s veľmi nebezpečným cieľom: nájsť svojho učiteľa, otca Ferreiru (Liam Neeson), ktorý sa vraj zriekol viery.


Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=QBUbR7GkUS4
Krajina pôvodu: Mexiko/Japonsko/USA
Rok výroby: 2016
Dĺžka: 161 min
Réžia: Martin Scorsese
Hrajú: Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson

ČSFD: 69 %