Aký film si pozrieme na Kuchajde v sobotu 29. júla o 21.30 hod?

  UČITEĽKA
  Zdanlivo empatická a láskavo vyzerajúca učiteľka manipuluje prostredníctvom svojich žiakov ich rodičov za účelom osobného obohatenia, či už v podobe materiálnych výhod, či dokonca vidiny milostného pomeru. Nielen z obavy o prospech svojich milovaných detí väčšina rodičov triednej učiteľke podľahne a poskytuje jej najrôznejšie služby, darčeky a iné pozornosti. Nájdu sa však tri rodiny, ktoré sa rozhodnú učiteľke vzoprieť a vzniknutú situáciu sa spoločne s riaditeľkou školy pokúsia zvrátiť na konšpiratívnej triednej schôdzi.


  Trailer:
  https://www.youtube.com/watch?v=3Pkvz4rh_qI
  Krajina pôvodu: SR/ČR
  Rok výroby: 2016
  Dĺžka: 102 min
  Réžia: Jan Hřebejk
  Hrajú: Zuzana Mauréry, Peter Bebjak, Csongor Kassai

  ČSFD: 75 %

  LIEK NA ŽIVOT
  Ako už to tak často býva, dramatické udalosti začínajú väčšinou veľmi nenápadne. Mladý a ambiciózny manažér Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadriadených jednoduchú úlohu. Priviezť zo sanatória pána Pembrokea, nepostrádateľnú hlavu ich spoločnosti. Liečebňa, kam sa pred časom uchýlil a podľa posledného odoslaného dopisu sa z nej ani nechce len tak rýchlo vrátiť, sa nachádza v zastrčenom kúte švajčiarskych Álp. Personál tu poskytuje životom a prácou vyčerpaným boháčom špeciálnu očistnú liečbu. Ale ponúkané zázračné procedúry možno niesú tak úplne bežné a pobyt tu až tak úplne dobrovoľný…

   
  Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=lnV6boVln8w
  Krajina pôvodu: USA/Nemecko
  Rok výroby: 2016
  Dĺžka: 146 min
  Réžia: Gore Verbinski
  Hrajú: Dane DeHaan, Jason Isaacs, Mia Goth

  ČSFD: 66 %

  MOONLIGHT
  Nadčasový príbeh dospievania a hľadania seba samého je zasadený do drsných kulís okrajových štvrtí Miami. Mladý Chiron bojuje o svoje miesto v prostredí, v ktorom často rozhoduje právo silnejšieho, kým jeho vnútorný svet sa plní láskou, bolesťou i túžbou. Moonlight zachytáva univerzálne témy priateľstva a sexuálnej identity v troch rôznych životných etapách od detstva až po dospelosť. Je zároveň portrétom mladého človeka, súčasných amerických predmestí i nepostrehnuteľných síl, ktoré formujú ľudské životy.


  Trailer:
  https://www.youtube.com/watch?v=XPyFqhi2ZxY
  Krajina pôvodu: USA
  Rok výroby: 2016
  Dĺžka: 111 min
  Réžia: Barry Jenkins
  Hrajú: Ashton Sanders, Mahershala Ali, Naomie Harris

  ČSFD: 64 %