Aký film si pozrieme na Kuchajde v sobotu 12. augusta o 21.00 hod?

  TEÓRIA TIGRA
  Veterinár Jan (Jiří Bartoška) už toho má dosť. Poslednou kvapkou je smrť svokra, ktorému došli sily a trpezlivosť. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho živote, starobe, a nakoniec i o tom, ako a kde bude pochovaný. Nerešpektovala žiadne jeho prianie a túžbu, v dobrej viere, že ona sama vždy a lepšie než on vie, čo je pro neho dobré a správne. A tak sa k jeho nešťastiu o neho starala podľa svojej predstavy o jeho šťastí. A Janovi začína byť jasné, že je rovnakej ceste.

   

  Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=g-coECY9RMU

  Krajina pôvodu: ČR
  Rok výroby: 2016
  Dĺžka: 101 min
  Réžia: Radek Bajgar
  Hrajú: Jiří Bartoška, Eliška Balzerová, Jakub Kohák

  ČSFD: 75 %

  STEVE JOBS
  Film sa odohráva behom vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácií, ktoré menili dejiny, a to nielen počítačové. Prvý raz Jobsa stretávame v polovici osemdesiatych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že legendy o jeho asociálnosti a neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za neplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo napriek súdnemu rozhodnutiu neuznáva, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), kým nedosiahne svojho.


  Trailer:
  https://www.youtube.com/watch?v=lvMO7I1jUkc

  Krajina pôvodu: USA/UK
  Rok výroby: 2015
  Dĺžka: 122 min
  Réžia: Danny Boyle
  Hrajú: Michael Fassbender, Kate Winslet

  ČSFD: 75 %

  X-MEN: APOKALYPSA
  Od počiatku civilizácie bol uctievaný ako boh. Apocalypse, prvý a najsilnejší z mutantov marvelovského sveta X-Menov načerpal silu ostatných mutantov a stal sa tak nesmrteľným a neporaziteľným. Prebudil sa po tisíc rokoch a je rozčarovaný zo sveta, ktorý našiel. Rekrutuje tím mutantov vrátane sklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cieľom očistiť ľudstvo a nastoliť nový svetový poriadok, ktorému chce vládnuť.


  Trailer:
  https://www.youtube.com/watch?v=2VnMWHDiN3E

  Krajina pôvodu: USA
  Rok výroby: 2016
  Dĺžka: 143 min
  Réžia: Bryan Singer
  Hrajú: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence

  ČSFD: 70 %